Zbliża się termin rozliczeń rocznych

Niedługo minie termin rozliczeń rocznych


Mija termin rozliczeń rocznych podatku dochodowego za rok ubiegły. To ostatni moment na złożenie deklaracji do Urzędu Skarbowego.

Za niecałe dwa tygodnie minie termin składania rozliczeń rocznych. Czy złożyliście już Państwo swoją deklarację do urzędu? Rozliczamy teraz PIT za rok ubiegły, to obowiązek zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych.

00
Dni
00
Godzin
00
Minut
00
Sekund

Termin rozliczenia rocznego

Termin na rozliczenie podatku upływa 30 kwietnia 2024 roku. Do tego dnia należy złożyć deklaracje podatkowe za rok 2023 w swoim Urzędzie Skarbowym. Można to zrobić osobiście w placówce urzędu, za pomocą biura rachunkowego lub przez internet wchodząc na stronę https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/. Termin ten obejmuje zarówno przedsiębiorców jak i osoby fizyczne.

Druki do rozliczeń rocznych za 2023

Każdy rozlicza PIT roczny na innym druku w zależności od tego czy jest przedsiębiorcą czy nie oraz zależnie na jakiej był formie opodatkowania w danym roku. Niektórzy muszą się rozliczać na kilku drukach jednocześnie, na każdym inny rodzaj dochodów.

Poniżej linki do gotowych druków, które można wydrukować i wypełnić ręcznie:

  • PIT-37 – dla osób fizycznych,
  • PIT-36 dla przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych,
  • PIT-36L dla przedsiębiorców rozliczających się liniowo,
  • PIT-28 dla przedsiębiorców rozliczających się ryczałtem,
  • PIT-38 dla przedsiębiorców, którzy uzyskali przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych,
  • PIT-39 dla przedsiębiorców, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych.

Więcej informacji jak i poszczególne druki znajdą Państwo na stronie gofinu: https://druki.gofin.pl/pit-gofin.

Szukaj

Archiwa

Kategorie

Najnowsze

Tagi

facebook faktury elektroniczne fanpage IFT IMIR KSEF limity majówka nadpłata nasze biuro nowy adres PIT Podatki podsumowanie płaca minimalna rozliczenie roczne ryczałt składki sprawozdanie wypłaty zamknięte zdrowotne ZUS