Podsumowanie 2023

Podsumowanie roku 2023


Zbliża się koniec roku 2023. To dobry moment, aby podsumować cały ten rok i wszystko, co się w tym czasie działo zarówno w naszym biurze jak i w księgowości i kadrach ogólnie.

To był bardzo intensywny rok pełen zmian. Zmieniliśmy w tym czasie przede wszystkim naszą siedzibę na nową, nowocześniejszą i bardziej dogodną dla klientów.

Zmieniliśmy także wygląd naszej strony internetowej na nowocześniejszy i nasze logo. Założyliśmy też nowy fanpage na facebooku. Zachęcamy do jego odwiedzania, a także polubiania, udostępniania i komentowania naszych wpisów, które się tam pojawiają.

Zyskaliśmy też kilku nowych klientów. Koniec roku i początek następnego to dobry czas, aby podpisać umowę z nowym biurem rachunkowym. Dlatego jeżeli planujecie Państwo założyć działalność lub szukacie nowego biura dla swojej firmy to serdecznie zapraszamy do współpracy.

Podsumowanie zmian w księgowości i kadrach

Oprócz zmian w naszym biurze, nastąpiły również duże zmiany w podatkach i tematyce kadrowo-płacowej. Dwa razy w 2023 roku zmieniła się kwota płacy minimalnej a wraz z nią kwoty składek ZUS. Po raz pierwszy również wszedł obowiązek rozliczenia rocznego składki zdrowotnej ZUS za rok ubiegły.

Wszedł w życie również KSEF, który w tej chwili jest dobrowolny, ale od lipca 2024 ma stać się obowiązkowy dla wielu podatników. Teraz jest najlepszy czas, aby zacząć się z nim zapoznawać, testować i przygotowywać się na jego wejście.

Szukaj

Archiwa

Kategorie

Najnowsze

Tagi

facebook faktury elektroniczne fanpage IFT IMIR KSEF limity majówka nadpłata nasze biuro nowy adres PIT Podatki podsumowanie płaca minimalna rozliczenie roczne ryczałt składki sprawozdanie wypłaty zamknięte zdrowotne ZUS