rozliczenie roczne

Termin rozliczeń rocznych dobiega końca


Za kilka dni minie termin składania rozliczeń rocznych. Czy złożyliście już Państwo swoją deklarację do urzędu?

Termin rozliczenia rocznego

Termin rozliczeń rocznych PIT dobiega końca, zostało tylko kilka dni na rozliczenie roczne podatku dochodowego za 2022 rok. Termin upływa 2 maja 2023 roku. Do tego dnia należy złożyć deklaracje podatkowe za rok ubiegły w swoim Urzędzie Skarbowym. Można to zrobić osobiście w placówce urzędu, za pomocą biura rachunkowego lub przez internet. Termin ten obejmuje zarówno przedsiębiorców jak i osoby fizyczne.

Druki do rozliczeń rocznych za 2022

Każdy rozlicza PIT roczny na innym druku w zależności od tego czy jest przedsiębiorcą czy nie oraz zależnie na jakiej był formie opodatkowania w danym roku. Niektórzy muszą się rozliczać na kilku drukach jednocześnie, na każdym inny rodzaj dochodów.

Są dostępne różne druki do rozliczenia:

  • PIT-37 – dla osób fizycznych,
  • PIT-36 dla przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych,
  • PIT-36L dla przedsiębiorców rozliczających się liniowo,
  • PIT-28 dla przedsiębiorców rozliczających się ryczałtem,
  • PIT-38 dla przedsiębiorców, którzy uzyskali przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych,
  • PIT-39 dla przedsiębiorców, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych.

Więcej informacji jak i poszczególne druki znajdą Państwo na stronie gofinu: https://druki.gofin.pl/pit-gofin.

Szukaj

Archiwa

Kategorie

Najnowsze

Tagi

facebook faktury elektroniczne fanpage IFT IMIR KSEF limity majówka nadpłata nasze biuro nowy adres PIT Podatki podsumowanie płaca minimalna rozliczenie roczne ryczałt składki sprawozdanie wypłaty zamknięte zdrowotne ZUS